NOVA

Сегодня мы публикуем интервью самого молодого нашего капитана - Коли Зайца.

— Сколько тебе лет?
24 роки

— Чем занимаешься в жизни?
Висотним альпінізмом

— Каким спортом занимался до алтимата?
До 2008 року, я десь 5 років серйозно займався скелелазінням. Приймав участь у багатьох змаганнях в Україні, вигравав кубок Рівного. Мав перший розряд з цього виду спорту.

— Когда и как начал заниматься алтиматом? Расскажи про свои тренировки до попадания в Нову.
Я почав займатись в зальному сезоні 2008-2009 в м. Рівне. Один скелелаз запросив мене покидати диск на тренуванні рівненської команди, яка тоді набирала собі гравців. Тренування виявилось невеличким рівненським турніром з алтимату. Я тоді подумав, що алтимат може бути для мене додатковим спортом до мого основного спорту - альпінізм. Але сталось так, що алтимат став згодом моїм основним видом спорту.
Першим моїм турніром була ЗУЛА у Львові через чотири місяці після того, як я почав тренуватись. Йшов дощ, а в мене навіть не було бутс, і я бігав в кедах. Було весело.
Приблизно в кінці 2009 року Вітя Католік запросив мене приєднатись до клубу Wild West. В цьому клубі я грав до 2014 року з перервою в один рік на строкову службу в армії. Але навіть в армії я грав в алтимат!

— В армии?! Это как?
Там була така історія. Служив я в академії сухопутних військ у Львові з розвиненою інфраструктурою і класним стадіоном. Я подумав, що було б круто пограти на ньому в алтимат. Одного разу, я стояв в позачергових нарядах, де познайомився з полковником, з яким в мене склалися хороші стосунки. Йому я запропонував, щоб в частину приїхала львівська команда і показала алтимат курсантам. Полковник дозволив це зробити в вихідний день. Я зателефонував Катону і в результаті до нас в частину приїхали гравці Red Lions та Wild West.

— Какие были спортивные достижения до попадания в Нову?
Я став чемпіоном України з зального алтимату з командою Wild West. Також, я зайняв друге місце на турнірі Winter Brest у складі збірної західної України. Поїздку на Чемпіонат Світу вважаю своїм навіть більшим досягненням, ніж призові місця.

— Когда начал играть за Нову и при каких обстоятельствах?
За Нову почав грати в 2014 році. Після поїздки на Чемпіонат Світу в мене було велике бажання розвиватися. Я поспілкувався з київськими гравцями і вирішив переїхати в Київ, щоб продовжити тренуватися і прогресувати.

— Какую пользу ты можешь принести клубу в этом году?
У мене дуже великі плани щодо тренувань в цьому році. Я хочу підвищити фізичні данні гравців Нови і моральний настрій. Зараз я провожу тренування в Nova-PowerGroup, де найбільш мотивовані гравці роблять складні фізичні вправи і закладають новий бойовий дух.

— Что тебе больше всего нравится в Нове? 
Мені дуже подобається організованість клубу. Також, мені подобається, що у складних ситуаціях фінансовій, або психологічній тощо, можна завжди розраховувати на підтримку клубу. Ще дуже добре працює субординація. Я лише рік граю за Нову і щойно став капітаном, а мене вже слухають гравці і навіть приходять порадитись в деяких питаннях. Також подобаються взаємовідносини гравців.

— Что больше всего не нравится в Нове, что ты хотел бы изменить?
Не подобається, що іноді деякі гравці жаліють себе на тренуваннях і не викладаються. Через це в них дуже слабкий прогрес. В результаті сповільнюється ріст команди. Також, не подобається, що в нас низький рівень відповідальності перед командою в іграх. Якщо ти втратив диск, то тобі за це нічого не буде. Багато хто думає, що це лише гра. Але для мене це більше ніж гра, і я хочу виправити цей недолік команди.

Nova Inside